• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Parapety na wymiar

Parapety na wymiar

Największą zaletą parapetów na wymiar jest możliwość idealnego wkomponowania ich w przygotowaną przestrzeń. Produkty mogą posiadać dowolne wymiary, dostosowane do rozmiaru wnęki okiennej. Jakie są rodzaje parapetów i czym kierować się podczas wyboru?

Jakie funkcje tak naprawdę pełnią parapety?

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne pełnią funkcję nie tylko estetyczną. Rolą tych pierwszych jest ochrona przestrzeni pod oknem przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak promienie słoneczne, opady deszczu i śniegu. Dzięki takiemu zabezpieczeniu ściana zewnętrzna będzie utrzymana w dobrym stanie przez długi czas. Parapety umiejscowione pod oknami od strony wewnętrznej stanowią dobrą osłonę grzejników oraz zapewniają lepsze rozprowadzanie ciepła. Ogrzane powietrze emitowane przez kaloryfer odbija się od parapetu, dzięki czemu kierowane jest bezpośrednio do centralnej części pomieszczenia.

Parapety podnoszą walory dekoracyjne pomieszczenia oraz zapewniają dodatkową przestrzeń użytkową. Można na nich ustawić rośliny doniczkowe, zapewniając im lepsze warunki do rozwoju. Istnieje jeszcze inna, ciekawa możliwość wykorzystania parapetów na wymiar. Odpowiednio niskie i szerokie parapety na wymiar mogą stać się siedziskami np. wyłożonymi poduszkami.

Rodzaje parapetów na wymiar


Podczas wyboru parapetów warto kierować się nie tylko ich wyglądem, ale również czynnikami użytkowymi, materiałem wykonania oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Jakie są rodzaje parapetów, które można zamówić na wymiar?

Parapety wewnętrzne z PCV
Najbardziej popularne są produkty wykonane z PCV do użytku wewnątrz pomieszczeń. Materiał zapewnia odporność na zarysowania, działanie wody, wilgoci i pary wodnej oraz jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Parapety wewnętrzne z płyty MDF
We wnętrzach stosuje się również parapety wykonane z płyty MDF z powierzchnią laminowaną lub lakierowaną. Jest to materiał ekologiczny, wodoodporny, wytrzymały i trwały. Do wyboru jest cała gama kolorystyczna powierzchni, dzięki czemu każdy dopasuje model do własnego gustu.

Parapety wewnętrzne z konglomeratu
Parapety wewnętrzne mogą być wykonane z konglomeratu, czyli naturalnych kruszyw połączonych ze sobą za pomocą żywić poliestrowych. Ze względu na wykorzystanie naturalnego materiału, struktura powierzchni jest unikalna – mogą występować rożnego rodzaju żyłki czy wżery, co nie stanowi wad produktu, za to podnosi walory estetyczne parapetu.

Parapety zewnętrzne aluminiowe i stalowe
Parapety zewnętrzne najczęściej produkowane są z aluminium oraz blachy stalowej ocynkowanej i pokrytej farbami poliestrowymi lub okleiną. Oba materiały są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i promieniowanie UV. Parapety zewnętrzne występują w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala dopasować odpowiedni model do elewacji budynku i stolarki okiennej.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2022 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: dotCMS.pl