• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Okna trzyszybowe

Okna trzyszybowe

Szyby są najważniejszym elementem wpływającym na izolacyjność termiczną. To właśnie przez przeszklenia wydostaje się najwięcej ciepła z wnętrza budynku. Liczba pakietów szybowych ma duże znaczenie nie tylko w kontekście przenikalności cieplnej. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na okna trzyszybowe?

Czym jest pakiet trzyszybowy i jakie ma właściwości?
Pakiet szybowy to zestaw szyb zespolonych, montowanych w ramie okiennej. W nowoczesnym budownictwie nie stosuje się już okien jednoszybowych, ich miejsce zajęły pakiety dwuszybowe i trzyszybowe. Ten ostatni charakteryzuje się najlepszym współczynnikiem przenikania ciepła – nawet o 40% lepszym w porównaniu do pakietów dwuszybowych. Okna trzyszybowe oddzielone są ramką dystansową i wypełnione gazem szlachetnym – argonem lub kryptonem. Choć o funkcjonalności, trwałości i jakości stolarki decyduje kilka czynników, szyba jest głównym elementem, który ma wpływ na przepuszczalność ciepła.

Wyposażenie okna w dodatkową szybę ma duży wpływ na ograniczenie strat energii cieplnej.

Pakiety szybowe charakteryzuje kilka parametrów:
Ug – współczynnik przenikania ciepła
Współczynnik określa, ile ciepła przenika z wnętrza domu przez pakiet szybowy. Im niższy parametr, tym mniejsze straty ciepła. Okna trzyszybowe zazwyczaj posiadają współczynnik Ug na poziomie 0,5 W/m2K.

g – współczynnik przenikalności energii całkowitej szyby
Ten parametr określany jest procentowo. Współczynnik wskazuje, jaki procent energii słonecznej przenika do wnętrza budynku. Im wyższa wartość tego parametru, tym więcej ciepła dostaje się do pomieszczeń. Przeciętnie współczynnik wynosi od 50% do 55%. Przy wyborze okien warto uwzględnić ich rozmiar oraz orientację wobec stron świata. Zbyt wysoki parametr przy dużych przeszkleniach od strony południowej sprawi dyskomfort w upalne dni, natomiast zbyt niski współczynnik oznacza, że zimą nie będziemy mogli skorzystać z ciepła energii słonecznej.

Lt – współczynnik przepuszczalności światła
Współczynnik Lt określa właściwości okien, w tym, ile energii słonecznej zostaje przepuszczone przez szybę do wnętrza budynku. Parametr wyraża się procentowo – przyjmuje się, że powinien wynosić minimum 70%. Im wyższa wartość współczynnika, tym pomieszczenie będzie bardziej słoneczne.

Dlaczego warto zainwestować w okna trzyszybowe?


Pakiety trzyszybowe stosuje się w pasywnym i energooszczędnym budownictwie. Okna wyposażone w trzy szyby wyróżniają się świetną izolacją termiczną i akustyczną. Dobrej jakości okna spełniają najwyższe standardy i mają bezpośredni wpływ na oszczędność energii cieplnej. Zastosowanie trzeciej szyby wymusza zwiększenie grubości profilu, co również polepsza izolacyjność termiczną. Okna trzyszybowe ograniczają ilość ciepła przenikającą z zewnątrz do wnętrza budynku, zapobiegając zbytniego nagrzewania się pomieszczeń. Wybierając okna warto kierować się powyższymi parametrami oraz zastosowaniem, czyli, jaką temperaturę chcemy utrzymać wewnątrz pomieszczeń.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia