• +48 501 174 716
 • +48 501 590 799
 • mtokna@wp.pl

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to najbardziej ekskluzywny rodzaj osłon okiennych. Wynika to z faktu, że drewno nigdy nie wychodzi z mody i zawsze doskonale wygląda w niemal każdej aranżacji. Spotkać je można w stylu skandynawskim czy new nordic. Elegancki salon, bardziej prywatna sypialnia, a może biuro – wszędzie drewniane żaluzje będą się prezentowały równie dobrze. Nawiązują do klasyki i doskonale sprawdzają się w nowoczesnych domach.

Żaluzje drewniane – właściwości


Zastosowanie w swoim domu żaluzji drewnianych niesie ze sobą wiele korzyści i zalet.

 • Łatwość dopasowania koloru lameli do koloru okna.

 • Doskonale pasuje do małych, średnich oraz dużych powierzchni okiennych.

 • Nadają pomieszczeniom prestiż.

 • Żaluzje można wykonywać na każdy wymiar.

 • Można zastosować drabinkę taśmową albo sznurkową, w zależności od uznania.

 • Łatwy i szybki montaż.

 • Możliwość montażu bezinwazyjnego, niepozostawiającego śladów.

 • Czyszczenie żaluzji z pomocą szmatki (na sucho) lub odkurzaczem.

 • Zapewnia izolację cieplną oraz płynną kontrolę nad ilością wpuszczanego światła.

 • Mechanizm samohamujący zapobiega opadaniu żaluzji, gdy jest podniesiona.

 • Możliwość założenia prowadnic bocznych jako dodatkowej opcji.

Rodzaje żaluzji drewnianych


Żaluzje drewniane dostępne są zasadniczo w dwóch podstawowych wariantach różniących się szerokością lameli. Poza tym można dobrać sobie różny mechanizm sterowna oraz zdecydować się na drabinkę taśmową lub sznurkową, co dodatkowo poszerza możliwości dobrania odpowiedniej żaluzji pasującej do wystroju wnętrza.


Żaluzje drewniane 25mm


Węższe lamele 25 mm lepiej prezentują się na małych oknach. Jest to też jedyny wybór przy żaluzjach montowanych na ramie okiennej ze względu na możliwość sterowania nimi.


Żaluzje drewniane 50mm


Szersze lamele 50 mm wprowadzają nieco mocniejszy charakter. Dobrze sprawdzają się też przy dużych oknach, gdzie węższe lamele mogłyby wydawać się zbyt drobne.


Montaż żaluzji drewnianych


Wyróżnić można trzy sposoby montażu żaluzji: bezinwazyjny na ramie okiennej, inwazyjny do ściany lub sufitu, inwazyjny we wnęce okiennej.


W przypadku montażu na ramie okiennej wystarczy założyć bezpośrednio na ramę okienną wieszaki. Ich rozstaw jest regulowany, aby maksymalnie ułatwić procedurę. Nie ma potrzeby wiercenia otworów w ramie, co pozwala na łatwy i szybki demontaż bez zostawiania śladów. Taki sposób zaleca się raczej w przypadku małych okien.


Montaż do ściany lub sufitu wymaga wykonania odpowiednich otworów, w których zostaną zainstalowane specjalne uchwyty, do których mocowana jest następnie żaluzja. Jest to rozwiązanie bardziej trwałe i wytrzymałe, więc stosuje się je także przy dużych oknach.


Istnieje również możliwość zamontowania żaluzji we wnęce okiennej. W tym przypadku też konieczne jest wykonanie otworów do montażu.


Żaluzje drewniane – co warto wiedzieć


Montaż i dobór odpowiedniej żaluzji może budzić pewne wątpliwości i pytania. Staramy się wyjaśnić wszelkie niejasności. Jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zachęcamy do kontaktu z nami. Z chęcią odpowiemy na wszystkie zapytania.


Jak czyścić żaluzje drewniane?


Do czyszczenia żaluzji należy stosować tylko suchą szmatkę lub odkurzać. Zazwyczaj w taki sposób bezproblemowo można utrzymać lamele w czystości. W przypadku trudniejszych zabrudzeń można skorzystać z lekko wilgotnej ścierki, po czym wytrzeć żaluzje dokładnie do sucha. Nie wolno w żadnym wypadku używać ostrych szczotek, gąbek lub ścierek, które mogą porysować lamele.


Jak dobrać kolor żaluzji?


Wybierając kolor żaluzji, można kierować się wystrojem wnętrza i panującym w nim stylem. Dobrym pomysłem jest również branie pod uwagę koloru stolarki okiennej.


Jaką szerokość lameli wybrać?


Przy mniejszych oknach lepiej sprawdzą się lamele o szerokości 25 mm, natomiast przy dużych powierzchniach okiennych lepiej prezentują się szersze – 50 mm. Wybór jednak zależy głównie od wizji kupującego.


Do jakich pomieszczeń nadają się żaluzje drewniane?


Drewno to klasyczny materiał, który doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu i z łatwością daje się dopasować do każdego stylu.


MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia