• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe są wewnętrznymi osłonami okiennymi. Ograniczają wnikanie promieni słonecznych do pomieszczenia, zapewniają większe poczucie prywatności oraz stanowią ozdobę każdego okna. Cieszą się dużą popularnością, przez co powstały ich różne modele. Teraz jeszcze łatwiej zainstalować je także w bardziej wymagających warunkach. Głównym elementem tego typu rolet jest materiałowa zasłona, dostępna w różnych kolorach i wzorach. Dzięki temu pasuje ona dobrze do każdego rodzaju okien: PCV, drewnianych czy aluminiowych. Łatwo dopasować ją także do różnego stylu wystroju wnętrza.

Rodzaje rolet materiałowych


Aby rolety jeszcze lepiej spełniały swoje funkcje, powstało kilka ich modeli. Różnią się one sposobem działania, budową, a także zastosowaniem – każdy rodzaj sprawdzi się na innym rodzaju okien.

Rolety dzień-noc


rolety dzień noc


Składają się one z naprzemiennych pasów: zaciemniających oraz przeźroczystych (w drugim przypadku jest to najczęściej specjalna siateczka). Regulacja rolety polega na przesuwaniu tych pasów względem siebie. W ten sposób światło wpuszczane jest bardziej równomiernie, a warstwa transparentna dodatkowo je rozbija, aby nie oślepiało domowników.

Rolety w kasecie


rolety w kasecie


Posiadają specjalną kasetę chroniącą materiał przed zakurzeniem. Zakładane są najczęściej na ramę okienną, a dzięki prowadnicom idealnie dopasowują się także do ukośnych okien. Każda szyba posiada własną zasłonę, co umożliwia otwieranie okien bez konieczności ich odsłaniania.

Rolety MINI


mini rolety


Posiadają niewielkie rozmiary, przez co świetnie sprawdzą się w małych oknach w łazienkach oraz kuchniach. Ich konstrukcja pozwala zachować odpowiednie efekty wizualne mimo małych rozmiarów.

Rolety dachowe


rolety dachowe


Posiadają prowadnice, aby zawsze przylegały do szyby, niezależnie od nachylenia okna. Charakteryzują się dodatkowo zwiększonymi właściwościami izolacyjnymi, aby poddasze nie nagrzewało się latem i nie wychładzało zimą.

Rolety wolno wiszące


rolety wolno wiszące


To najprostszy model, w którym materiał zwijany jest na plastikową lub aluminiową rolkę. Charakteryzują się bezinwazyjnym montażem oraz niską ceną.

Zalety rolet materiałowych


Duża popularność rolet materiałowych związana jest przede wszystkim z zaletami, jakie niesie ich zastosowanie.

  • Podwyższona trwałość. Zainstalowane rolety przez wiele lat będą idealnie wyglądać na oknie. Posiadają dużą odporność na warunki zewnętrzne, w szczególności na promieniowanie UV, które powoduje starzenie się wielu materiałów. Roleta materiałowa natomiast nie ulega odbarwieniu ani wyblaknięciu.

  • Niezawodny mechanizm. Podstawowa zasada działania rolet jest bardzo prosta, a mechanizm, który odpowiada za zasłanianie i odsłanianie okna, jest nieskomplikowany i wytrzymały.

  • Szeroki wybór kolorów i wzorów. Materiał jest dostępny w wielu barwach. Nie ma też problemu z naniesieniem na niego dowolnego wzoru. Dzięki temu z łatwością można dopasować roletę do każdego wnętrza.

  • Produkcja na wymiar. Każdą roletę można zamówić pod wymiar okna, aby była ona idealnie dopasowana.

  • Prosty montaż. Zarówno do ramy okiennej, jak i do wnęki, ściany lub sufitu – montaż jest prosty i w wielu przypadkach można wykonać go samodzielnie.


MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia