• +48 501 174 716
 • +48 501 590 799
 • mtokna@wp.pl

Żaluzje aluminiowe poziome

Żaluzje aluminiowe poziome

Żaluzje aluminiowe były obecne niemal w każdym domu w latach dziewięćdziesiątych. Duża ilość zalet oraz szeroka oferta powodują, że i dziś jest to często wybierany typ osłon okiennych. Składają się z poziomych, aluminiowych lameli, połączonych sznurkami. Dostępne są różne rozmiary metalowych, ruchomych pasków: 16, 25 oraz 50 mm. Ich budowa pozwala na płynne dostosowanie ilości światła wpadającego przez okno. Możliwe jest również zupełne złożenie żaluzji. Sterowanie odbywa się z pomocą sznurków, korbki, a współcześnie – także elektrycznie. Aktualnie lamele posiadają również większą grubość niż 20 lat temu.

Żaluzje aluminiowe - najważniejsze zalety. Dlaczego warto?


Niegasnąca popularność tego typu żaluzji wynika z całej gamy zalet i korzyści, jakie one posiadają. Wśród najważniejszych można wymienić: • sprawdzą się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgoci, nie ulegają bowiem odkształceniom ani nie niszczą się pod jej wpływem;

 • bardzo łatwo je wyczyścić wilgotną szmatką czy pod prysznicem po wcześniejszym zdemontowaniu;

 • obok standardowego sterowania sznurkiem lub korbką, możliwe jest również zastosowanie sterowania elektrycznego;

 • doskonałe dopasowanie do każdego okna dzięki usłudze wykonywania żaluzji na dany wymiar;

 • łatwy montaż dzięki zastosowaniu uchwytów na ramę lub przykręcanych;

 • montaż jest możliwy do ramy wykonanej z dowolnego materiału (aluminium, drewno, PVC);

 • szeroki wybór kolorów lameli, który pozwala na dopasowanie ich do każdego wystroju wnętrza.


Żaluzje aluminiowe na wymiar. Jak wykonać prawidłowy pomiar?


Pomiar okna pod żaluzje na wymiar zależny jest od sposobu jej montażu. Ogólnie zasada jest taka, by zmierzyć powierzchnię, na jakiej będzie znajdowała się żaluzja, dlatego w przypadku montażu: • między listwami: potrzebna jest wysokość i szerokość samej szyby od krawędzi jednej listwy do drugiej;

 • na listwie: szerokość i wysokość mierzona jest wraz z listwami przyszybowymi;

 • bezinwazyjnym: szerokość obejmuje szybę oraz listwy przyszybowe. Natomiast wysokość należy zmierzyć wraz z ramą, a następnie od wyniku odjąć trzy centymetry (wynika to technicznych możliwości montażu)


Montaż żaluzji aluminiowych krok po kroku


Sposób założenia żaluzji na okno zależy naturalnie od systemu montażu, jaki został wybrany.


Montaż bezinwazyjny


W zestawie znaleźć można haczyki bezinwazyjne, które zakłada się najpierw do żaluzji, a następnie nakłada na górną krawędź ramy okiennej. W czasie instalacji okno musi być uchylone, ale po instalacji nie powinno być żadnego problemu z jego zamknięciem. Jeśli okno się nie domyka lub stawia opór, należy sprawdzić poprawność zamontowanych uchwytów. Dodatkowo w zestawie znajdują się dwa haczyki wsuwane na dolną krawędź ramy. Posiadają one otwory, przez które należy przewlec sznurki żaluzji. Po zdjęciu rolety nie zostaną żadne ślady pomontażowe.


Żaluzje aluminiowe przykręcane


W drugim przypadku uchwyty na żaluzje należy przykręcić do ramy okiennej. Dokonuje się tego na powierzchni czołowej (w przypadku montażu na listwie) lub od spodu, przy szybie (instalacja między listwami). Istnieje także możliwość przykręcenia haczyków do ściany.


MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia