• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe

Pierwsze promienie słońca o poranku czy urokliwy zachód słońca tworzą w mieszkaniu wyjątkową atmosferę, a dzięki dużym przeszkleniom pomieszczenia zmieniają się w przytulne strefy odpoczynku

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe wypełniają wnętrze jasnym, naturalnym światłem. Dlaczego jeszcze warto wybrać tego typu przeszklenia do mieszkania?

Drzwi dwuskrzydłowe rozwierne i rozwierno-uchylne
Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe cieszą się dużą popularnością w przypadku mieszkań i apartamentów z dużymi balkonami czy tarasami. Sprawdzą się również w domach z przestronnymi wyjściami na ogród. W drzwiach dwuskrzydłowych rozwiernych lub rozwierno-uchylnych występują dwa skrzydła otwierane do wewnątrz. Wybierając drugi rodzaj drzwi dwuskrzydłowych jest możliwość uchylenia skrzydła, co pozwala na swobodny przepływ powietrza bez otwierania całego skrzydła. Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe to bardzo popularne rozwiązanie wśród użytkowników, głównie ze względów estetycznych, przystępną cenę oraz uniwersalność. Najchętniej wybierane są nowoczesne drzwi balkonowe z PCV, które zapewniają duży komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Inną możliwością są drzwi drewniane zabezpieczone ekologicznymi lakierami, które zapewniają skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych.

Drzwi dwuskrzydłowe ze stałym i ruchomym słupkiem
Wśród podstawowych rodzajów drzwi balkonowych można wyróżnić drzwi dwuskrzydłowe ze stałym lub ruchomym słupkiem. W pierwszym przypadku występuje słupek, będący częścią ościeżnicy. Stały słupek jest widoczny po otwarciu obu skrzydeł i daje możliwość niezależnego otwierania drzwi. Innym rozwiązaniem są drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem. Po otwarciu obu skrzydeł uzyskujemy przestronne przejście na balkon lub taras. Słupek jest elementem konstrukcyjnym połączonym z jednym ze skrzydeł i pozwala uzyskać efekt podziału okna w pionie przy zamkniętych drzwiach. Ruchomy słupek jest węższy niż jego stały odpowiednik, dzięki czemu uzyskujemy wrażenie większej przestrzeni. Jest to szczególnie ważne w przypadku niewielkich drzwi. Oprócz kwestii wizualnych i estetycznych liczą się także aspekty użytkowe. Szeroko otwarte drzwi bez dużych podziałów pozwalają na komfortowe przenoszenie przedmiotów i mebli o dużych gabarytach.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia