• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Siatka na balkon przeciw owadom

Siatka na balkon przeciw owadom

Siatki na drzwi balkonowe to praktyczne rozwiązanie chroniące wnętrze przed owadami, insektami i pajęczakami. Moskitiery zapewniają swobodną cyrkulację powietrza oraz nie ograniczają widoczności. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na moskitiery? Jakie są rodzaje siatek balkonowych?

Rodzaje moskitier na balkon
Moskitiery, dzięki unikalnej konstrukcji, są produktem wielozadaniowy. Nie tylko zapobiegają wtargnięciu owadów do pomieszczenia. Siatki na drzwi balkonowe chronią również przed przedostaniem się pyłków do wnętrza, co jest szczególnie ważne w przypadku alergików. Dzięki moskitierom możemy spędzać ciepłe dni i wieczory przy otwartym oknie bez obawy, że do wnętrza przedostaną się różnego rodzaju owady i insekty. Jakie są rodzaje siatek na drzwi balkonowe?

Moskitiery ramkowe
Moskitiera ramkowa to rodzaj siatki na okna i drzwi balkonowe osadzona na lekkiej ramce aluminiowej. Jest montowana bezinwazyjnie do profilu drzwi za pomocą haczyków obrotowych, dzięki czemu nie ma możliwości uszkodzenia ramy. Moskitiera stanowi integralną część drzwi i nie ogranicza widoczności. Montaż jest niezwykle prosty i nie wymaga użycia narzędzi.

Moskitiery rolowane
Kolejnym rodzajem siatki balkonowej jest moskitiera rolowana w kasetce. Jest wyposażona w prowadnice i mechanizm sprężynowy. Posiada system zapobiegający trzaskaniu i samoistnemu zwijaniu się siatki. Po rozwinięciu mocowana jest do zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Zwalniając siatkę z uchwytów, płynnie zwija się do kasety.

Moskitiery plisowane
Moskitiera plisowana zbudowana jest ze składanej w harmonijkę siatki oraz aluminiowej ramy. Siatka posiada system płynnych przesuwów, a w pozycji złożonej całkowicie chowa się w profilu bocznym, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca w obrębie drzwi i okien.

Moskitiery na wymiar
Do wyboru są również moskitiery produkowane na wymiar. Szczególnie sprawdzą się w przypadku okien i drzwi o niestandardowych wymiarach. Konieczne jest wykonanie pomiaru drzwi.
Jaką siatkę na balkon warto wybrać?
Rodzaje siatek balkonowych można dostosować do własnych potrzeb i gustu. Nie tylko zapobiegają wtargnięciu owadów do wnętrza, ale również stanowią element wystroju. Do wyboru jest wiele wersji kolorystycznych ramek – białe, beżowe, brązowe, niebieskie czy turkusowe. Można również zdecydować się na okleinę mahoniową lub dębową. Siatki wykonane są z włókna szklanego w kolorze szarym lub czarnym. Moskitiery łączą w sobie estetykę, wysoką jakość wykonania oraz oczywiście względy praktyczne.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia