• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Firana balkonowa z zasłonami

Firana balkonowa z zasłonami

Okna same w sobie mogą być ozdobą wnętrza, jednak dla zapewnienia większej prywatności mieszkańcom, warto zdecydować się na estetyczne firany balkonowe z zasłonami. Pełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną.

Jakie firany i zasłony na okno balkonowe?
Firany i zasłony stanowią elegancji akcent w każdym wnętrzu. Można zdecydować się na lekkie firany woalowe, żakardowe, tiulowe czy sznurkowe. Gładkie, jasne materiały zapewniają dobry przepływ światła słonecznego i komponują się niemal z każdą aranżacją wnętrza. Firany balkonowe i zasłony mogą być bardziej powłóczyste i grubsze (np. wykonane z żakardu). Cechują się dużą wytrzymałością, ale jednocześnie wpuszczają mniej światła do wnętrza. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku pomieszczeń ukierunkowanych na południową i zachodnią stronę świata.

Firany można podzielić nie tylko ze względu na wykorzystany materiał. Do wyboru są różne rodzaje dekoracji. Jedną z propozycji są firany balkonowe z gipiurą, które szczególnie dobrze komponują się z klasycznymi wnętrzami. Haft wykonany na batyście dodaje wnętrzom elegancji.

Innym rodzajem firan są tzw. makarony, zapewniające dobrą przepuszczalność światła oraz łatwy dostęp do drzwi balkonowych. Oryginalną i niestandardową ozdobę okien stanowią firany panelowe, czyli tzw. wachlarze. Dzięki mnogości wzorów, stylów, rozmiarów i kolorów można dopasować je do każdego wnętrza.

Funkcjonalna strona firan
Poza niewątpliwym aspektem wizualnym, warto zwrócić uwagę na względy praktyczne firan i zasłon. Szczególnie w okresie letnim drzwi balkonowe są często użytkowane. Wówczas należy zastanowić się nad położeniem firan – powinny zapewniać łatwy dostęp do drzwi, dzięki rozcięciu. Warto zdecydować się na materiały, które nie gniotą się podczas częstego odsuwania. Szczególnie na tkaninie o luźnym splocie będą widoczne zagniecenia.

Inną ważną kwestią jest odpowiednie dopasowanie firan i zasłon pod względem rozmiarów otworów okiennych. Zwykle gotowe produkty są dopasowane do uniwersalnej wysokości 250-320 cm. Jednak, jeżeli dekoracja ma być krótsza lub dłuższa, dobrym rozwiązaniem jest uszycie kompletu na zamówienie, pobierając wymagany wymiar. Firany i zasłony balkonowe nie muszą idealnie przylegać do podłogi. Zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach materiał może luźno opadać na powierzchnię, tworząc wrażenie artystycznego nieładu.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia