• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Okna i drzwi HST

Okna i drzwi HST

System HTS jest jednym z najbardziej dopracowanych rozwiązań dla przesuwnych okien i drzwi tarasowych. Tego typu rozwiązanie zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jakie jeszcze zalety posiadają okna i drzwi HST?

Na czym polega system okien i drzwi HST?
Wielkopowierzchniowe okna i drzwi charakteryzuje optymalne wykorzystanie przestrzeni mieszkalnej oraz wygoda w użytkowaniu. Systemy HST są niezwykle łatwe w obsłudze i nie wymagają użycia siły. A wszystko dzięki dopracowanej konstrukcji, która opiera się na dwóch równoległych względem siebie skrzydłach – przesuwnym oraz stałym. W momencie otwierania lub zamykania, ruchome skrzydło przesuwane jest w pozycji poziomej wzdłuż ukrytej w podłodze metalowej szyny. Drzwi i okna HST mogą występować w kilku wariantach i układach skrzydeł. Obecnie najpopularniejsze są warianty 2-kwaterowe z jednym lub dwoma skrzydłami ruchomymi lub 4-kwaterowe z dwoma lub wszystkimi skrzydłami ruchomymi.

Zalety okien i drzwi HST
System HST to jedyny sposób na tworzenie wielkoformatowych tafli szkła. Waga skrzydeł jest zbyt duża, aby było możliwe zastosowanie tradycyjnych systemów otwieranych do wewnątrz. Mimo dużych gabarytów okna i drzwi HST są łatwe w użytkowaniu, a przesuwanie skrzydeł jest bardzo płynne. Starannie zamontowana stolarka jest niezawodna w działaniu. W przypadku okien i drzwi HST prawidłowy montaż jest niezwykle ważny, ponieważ po instalacji stolarki nie można dokonać poprawek, jak w przypadku tradycyjnych okien i drzwi.

Ogromną zaletą systemów przesuwanych jest brak progu. Jest to szczególnie istotne dla domowników, którzy ze względu na bariery architektoniczne miałyby utrudniony dostęp do tarasu lub balkonu. Kolejną cechą użytkową HST jest odporność na włamania. Przesunięcie skrzydła bez użycia klamki znajdującej się wewnątrz jest niemożliwe, co zdecydowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Okna lub drzwi HST wybierane są przez osoby, które nie tylko zwracają uwagę na walory użytkowe stolarki, ale również estetykę. Duże przeszklenia prezentują się wspaniale, odkrywając piękny widok na otoczenie zewnętrzne.

Ponadto zapewniają dopływ dużej ilości naturalnego światła słonecznego, co pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. Wielkoformatowe przeszklenia optycznie powiększają pomieszczenie, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich salonów czy sypialni.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia