• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Wymiana okien w bloku

Wymiana okien w bloku

Wymiana okien w bloku może być konieczna po wielu latach eksploatacji. Nowa stolarka okienna nie tylko pozwala znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie, ale również pozytywnie wpływa na komfort mieszkańców. Dlaczego jeszcze warto wymienić okna na nowe?

Kiedy konieczna jest wymiana okien w bloku?
Wymiana okien w bloku konieczna jest z co najmniej kilku powodów. Stare, zniszczone okna są nieszczelne, przez co zimą można odczuć wnikanie chłodu i wilgoci do wnętrza mieszkania. Nowe, wysokiej jakości okna mają niski współczynnik przenikania ciepła i zapewniają lepszą izolacyjność termiczną. Chęć wymiany stolarki okiennej może być również spowodowana niskimi walorami estetycznymi starych okien. Innym ważnym aspektem jest hałas dobiegający z ulicy. W takim przypadku warto wymienić okna na dźwiękoszczelne, które zapewniają dobrą izolacyjność akustyczną. Nie można zapominać o kwestiach bezpieczeństwa – uszkodzone okna starego typu nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed włamaniem.

Wymiana okien – co mówią przepisy?
Chęć montażu nowych okien w bloku wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Jako że budynek nie jest wyłącznie naszą własnością, należy skonsultować planowane prace z administratorem nieruchomości. Konsultacje pozwolą uzyskać informacje dotyczące wymogów względem nowej stolarki okiennej. Poza estetyką i wymiarami mogą zostać wskazane minimalne parametry związane z termoizolacją. Zarówno rozmiar, kształt, jak i kolor muszą wpisywać się w założenia projektowe budynku. Należy pamiętać, że w przypadku spółdzielczego własnościowego i lokatorskiego prawa do lokalu faktycznym właścicielem mieszkania jest spółdzielnia. Wówczas przed rozpoczęciem wymiany okien konieczne będzie uzyskanie zgody spółdzielni.

Jak przygotować się do wymiany okien?
W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wyborem okien, biorąc pod uwagę materiał wykonania, rodzaj pakietów szybowych, współczynnik przenikania ciepła, właściwości akustyczne oraz parametry wytrzymałościowe. Parametry okien warto skonsultować z przedstawicielem naszej firmy.

Nasi specjaliści dobiorą odpowiednie okna, dokonają demontażu starych, montażu nowych oraz obróbkę tynkarską ubytków, jakie powstaną podczas wykonywania pracy. Nie należy samodzielnie demontować i montować okien – nieodpowiednio przeprowadzone prace mogą narazić właściciela na straty finansowe.

Wymiana okien wiąże się z pewną inwestycją, która zwróci się w postaci niższych kosztów ogrzewania w sezonie zimowym. Nowa stolarka okienna zapewnia również duży komfort mieszkańców oraz dodaje walorów estetycznych.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia