• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Rodzaje drzwi tarasowych

Rodzaje drzwi tarasowych

Drzwi tarasowe pełnią nie tylko rolę funkcjonalnego wyjścia na zewnątrz. Przeszklenia mogą stać się estetyczną i elegancką wizytówką domu. Z racji częstej eksploatacji, drzwi muszą być wygodne w obsłudze, solidne i funkcjonalne. Jakie są rodzaje drzwi tarasowych?

Drzwi tarasowe rozwierane
Drzwi tarasowe rozwierane to tradycyjne rozwiązanie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie niewielki rozmiar otworu okiennego wyklucza zastosowanie drzwi przesuwnych. Drzwi rozwierane przymocowane są na zawiasach, a pionowa oś obrotu sprawia, że otwierane są w sposób skrzydłowy. Można również wyróżnić drzwi uchylno-rozwierane, które można dodatkowo otworzyć uchylnie w pionie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, pozwalające na swobodną wentylację powietrza bez konieczności otwierania całych drzwi. Modele jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe wymagają pewnej ilości wolnej przestrzeni we wnętrzu mieszkania – zwykle otwierane są do środka.

Drzwi tarasowe przesuwne
Systemy przesuwne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie w nowym budownictwie. Ich ogromną zaletą jest brak konieczności otwierania skrzydeł do wewnątrz pomieszczenia, co pozwala zaoszczędzić miejsce w salonie i ułatwić aranżację. Mimo dużych gabarytów, drzwi tarasowe przesuwne pracują lekko i płynnie, a niski próg ułatwia swobodne wyjście na zewnątrz.

Tego rodzaju przeszklenia doskonale doświetlają pomieszczenia naturalnym światłem. Drzwi tarasowe przesuwne mogą składać się z dwóch lub większej liczby skrzydeł. Do wyboru są między innymi drzwi rozwierno-uchylne, drzwi uchylno-przesuwne (PSK) oraz drzwi podnoszono-przesuwne (HST). Wszystkie model łączy wysoka funkcjonalność oraz estetyka.

Drzwi tarasowe harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe są najczęściej wybierane przez miłośników nowatorskich rozwiązań. Jak sama nazwa wskazuje, konstrukcja drzwi przypomina harmonijkę. Istnieje kilka sposobów składania drzwi. Do wyboru są systemy rozwierane oraz rozwierno-uchylne. Po całkowitym złożeniu całkowicie odsłonimy otwór ścienny. Wysokiej jakości drzwi harmonijkowe posiadają płynne i lekkie systemy, dzięki czemu są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Tego rodzaju rozwiązanie jest najczęściej stosowane w nowoczesnych domach, hotelach, biurowcach czy salach konferencyjnych. Przeszklenia są efektowne, oryginalne oraz zapewniają duży dopływ światła słonecznego.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia