• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Drzwi tarasowe przesuwne

Drzwi tarasowe przesuwne

Decydując się na drzwi tarasowe mamy do wyboru kilka systemów. Jednym z nich są funkcjonalne i estetyczne drzwi przesuwne. Dlaczego warto wybrać tę technologię? Jak działa system przesuwny?

Rodzaje drzwi przesuwnych
Drzwi przesuwne są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Nie zajmują miejsca w pomieszczeniu, ponieważ po otwarciu skrzydło przesuwa się równolegle do przeszklenia stałego. Do wyboru są różne możliwości otwierania. Jednym z popularnych rozwiązań są drzwi tarasowe podnoszno-przesuwne, otwierane przez przesuwanie w poziomie. System umożliwia wykonanie największych konstrukcji oraz tworzenie panoramicznych przeszkleń z niewielką liczbą widocznych podziałów. Głównymi zaletami drzwi podnoszno-przesuwnych jest niezwykła wygodna podczas użytkowania oraz niski próg zlicowany z podłogą.

Drugim chętnie wybieranym systemem są drzwi uchylno-przesuwne, które również są przesuwane w poziomie, a dodatkowo umożliwiają uchylenie skrzydła od górnej strony. Takie rozwiązanie ułatwia komfortowe wietrzenie pomieszczeń bez konieczności otwierania całych drzwi. Maksymalna szerokość drzwi tarasowych uchylno-przesuwnych jest niższa niż w przypadku drzwi podnoszno-przesuwnych, jednak wciąż są bardzo funkcjonalnym i nowoczesnym rozwiązaniem. System uchylno-przesuwny to doskonała opcja dla osób, które posiadają mniejszy taras.

Zalety drzwi tarasowych przesuwnych
Duże przeszklenia pozwalają harmonijnie połączyć wnętrze domu z tarasem, zapewniając wrażenie otwartej przestrzeni i wspaniały widok. Cała konstrukcja drzwi przesuwnych sprawia wrażenie lżejszej niż w przypadku tradycyjnych drzwi tarasowych ze słupkiem. Dzięki dużym taflom szkła z niewidocznymi podziałami do wnętrza wpada więcej naturalnego światła. Oprócz walorów wizualnych do najważniejszych zalet drzwi przesuwnych należy wygoda podczas użytkowania. Skrzydło przesuwa się bardzo płynnie, a otwieranie i zamykanie nie wymaga użycia dużej siły.

Warto zdecydować się na drzwi niskoprogowe, które zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. Ma to szczególne znaczenie dla osób starszych i dzieci. Oczywista zaletą w przypadku drzwi przesuwnych jest swoboda w aranżacji wnętrza. Drzwi nie otwierają się do wewnątrz, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu. Systemy przesuwne stosowane są przeważnie w nowym budownictwie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wymienić swoje tradycyjne drzwi balkonowe w bloku na drzwi przesuwne i zyskać dodatkową przestrzeń w pokoju.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia