• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Drzwi balkonowe uchylne

Drzwi balkonowe uchylne

W budownictwie wielorodzinnym najczęściej można spotkać drzwi balkonowe jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Najczęściej wyposażone są w system uchylny, który umożliwia prosty i bezpieczny przepływ powietrza, bez konieczności otwierania całych drzwi. Do wyboru są drzwi balkonowe rozwierno-uchylne oraz uchylno-przesuwne. Czym charakteryzują się oba systemy?

Drzwi balkonowe rozwierno-uchylne
Drzwi balkonowe lub tarasowe w systemie rozwierno-uchylnym to standardowe rozwiązanie wykorzystywane w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Drzwi otwierane są do wewnątrz z możliwością uchyłu. Obracając klamkę o 90 stopni okno całkowicie otwiera się, a kolejny obrót klamki o 90 stopni umożliwia uchylenie drzwi. Standardowo wyposażone są w blokadę nieprawidłowego położenia klamki, która blokuje się przy otwartym skrzydle. Taki system zapobiega wypadnięciu skrzydła z górnego zawiasu.

W blokach najczęściej montuje się drzwi jednoskrzydłowe rozwierno-uchylne, często ze względu na mały metraż mieszkania. Aby zapewnić większą przestrzeń widokową, warto zdecydować się na drzwi z niskim progiem lub bezprogowe. W drugim przypadku próg schowany jest w podłodze i wystaje jedynie uszczelka. Niski próg to dodatkowa opcja standardowych drzwi tarasowych lub balkonowych.

Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne
Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne to wciąż mało popularne rozwiązanie w blokach. Tego typu systemy spotykane są najczęściej w domach jednorodzinnych z wyjściem na taras. Przesuwny mechanizm polega na częściowym chowaniu się drzwi w kasetach zamontowanych wewnątrz ściany. Drzwi uchylno-przesuwne, oprócz systemu przesuwu, posiadają również możliwość uchyłu. Takie rozwiązanie pozwala na swobodny przepływ powietrza z zachowaniem wysokiego stopnia bezpieczeństwa. Mechanizm uchylno-przesuwny w pozycji otwartej, jak i uchylnej nie zabiera przestrzeni wewnątrz, a wręcz przeciwnie – dzięki systemowi pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Ponadto drzwi uchylno-przesuwne dają wiele możliwości aranżacyjnych.

Drzwi uchylno-przesuwne to nowoczesne rozwiązanie, które można stosować zarówno w domach jednorodzinnych, biurach, jak i w nowym budownictwie wielorodzinnym. Decydując się na wymianę starej stolarki drzwiowej, warto zainwestować w tego rodzaju system. Drzwi uchylno-przesuwne wykonywane są na profilach okiennych, co daje możliwość dopasowania konstrukcji do istniejących drzwi balkonowych.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia