• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Okna narożne

Okna narożne

Okna narożne to rozwiązanie najchętniej stosowane w nowym budownictwie, szczególnie w domach jednorodzinnych. Doskonale doświetlają wnętrze oraz sprawiają wrażenie lekkości. Jakie jeszcze zalety mają okna narożne? Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Rodzaje okien narożnych
Biorąc pod uwagę właściwości funkcjonalne i konstrukcyjne, okna narożne dzieli się na te z łącznikiem narożnym (słupkiem) oraz bez niego. W pierwszym przypadku istnieje możliwość wykonania dowolnego systemu – okno stałe, przesuwne czy rozwierno-uchylne. Na samym środku naroża montowany jest łącznik lub słupek betonowy. Można zdecydować się na okno narożne nieotwierane lub otwierane. Druga opcja ułatwia wietrzenie pomieszczeń oraz łatwiejsze mycie. Okno narożne ze słupkiem to bardzo efektowne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie.

Natomiast okno narożne bez słupka umożliwia wykonywanie dużych przeszkleń na całej powierzchni bez konieczności montowania wsporników pomiędzy szybami. To idealne rozwiązanie do salonu i kuchni. Panoramiczne przeszklenie optycznie powiększa wnętrze i zapewnia duży dopływ światła słonecznego. Ponadto okna bezsłupkowe zapewniają spektakularny efekt z zewnątrz. Dzięki przeszkleniu bryła domu zyskuje nowoczesny i minimalistyczny wygląd.

Dlaczego warto zdecydować się na okna narożne?
Okna narożne zyskują na popularności dopiero od kilku lat. Pozwalają uzyskać efekt panoramicznych ścian. To doskonały wybór w przypadku, kiedy dom otacza piękna okolica. Obecnie coraz więcej deweloperów decyduje się na panoramiczne okna, chcąc zapewnić mieszkańcom wspaniały efekt wizualny. Okna narożne najczęściej stosowane są w miejscach, gdzie zależy nam na dobrym doświetleniu, na przykład w salonie i w kuchni. Narożne przeszklenia optycznie powiększają pomieszczenia i dodają im klasy. Doskonale podkreślają nowoczesny charakter domu oraz doświetlają wnętrze.

Decydując się na okna narożne warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim tego rodzaju przeszklenia powinny być zaplanowane na wczesnym etapie projektowania domu, ponieważ wymagają zastosowania dedykowanych rozwiązań np. przygotowania nadproża czy wzmocnienia stropu. Ponadto, w przypadku dużych przeszkleń istotna jest wartość współczynnika przenikalności ciepła – powinien być jak najniższy. Duże powierzchnie szklane posiadają gorszą termoizolację niż tradycyjne ściany, dlatego lepiej zdecydować się na wysokiej jakości okna. Wówczas będziemy mogli cieszyć się pięknym widokiem i niższymi rachunkami za ogrzewanie.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia