• +48 501 174 716
  • +48 501 590 799
  • mtokna@wp.pl

Okna trzyszybowe

Okna trzyszybowe

W starym budownictwie najczęściej spotykamy okna dwuszybowe. Niestety jest to nieekonomiczne rozwiązanie. Dużo lepszym wyborem są okna trzyszybowe. W perspektywie czasu generują oszczędności ze względu na bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła. Czym jeszcze charakteryzują się okna trzyszybowe?

Zalety okien trzyszybowych
Podstawową zaletą okien trzyszybowych jest energooszczędność. Zapewniają odpowiednią izolację cieplną, dzięki czemu w pomieszczeniach będzie panowała optymalna temperatura o każdej porze roku. Zimą zapobiegają nadmiernemu wychładzaniu się mieszkania, zatrzymując ciepło, natomiast w porze letniej sprawiają, że wnętrze nie nagrzewa się nadmiernie.

Kolejna warstwa szkła w oknach trzyszybowych przyczynia się do lepszej izolacji cieplnej, a co za tym idzie – mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. W nowoczesnych szybach zespolonych przestrzeń pomiędzy taflami szkła jest wypełniona gazem szlachetnym – argonem lub kryptonem. Takie rozwiązanie znacząco poprawia właściwości termoizolacyjne pakietu szybowego. Duże znaczenie ma również materiał, z którego wykonane są profile okna. Najlepsze parametry posiadają okna wykonane z drewna i PCV. O właściwościach termoizolacyjnych decyduje współczynnik przenikania ciepła. Z oknami pasywnymi mamy do czynienia, jeżeli jest on równy lub niższy od wartości 0,8 W/m2K.

W jakim przypadku warto wybrać okna trzyszybowe?
Przed podjęciem decyzji o wyborze okien, warto zastanowić się nad przewidywanym zastosowaniem. Okna trzyszybowe (inaczej dwukomorowe) powinny być montowane zarówno w budynkach poddawanych termomodernizacji, jak i nowopowstających domach energooszczędnych. Należy pamiętać, że dla dobrej izolacji cieplnej ważna jest nie tylko szyba zespolona, ale również dobrej jakości, ciepły profil. Warto dopasować stolarkę okienną do pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Okna trzyszybowe szczególnie sprawdzają się w pomieszczeniach często użytkowanych (sypialni, salonie czy łazience), zapewniając optymalną temperaturę na stałym poziomie. Natomiast w pomieszczeniach gospodarczych lub garażach równie dobrze sprawdzą się okna dwuszybowe.

Podczas wyboru stolarki okiennej w sklepie, warto porównać parametry różnych okien (szczególnie Uw, g i Lt). Specjaliści pomogą dokonać wyboru, kierując się potrzebami i oczekiwaniami użytkowników. Okna trzyszybowe są droższe niż dwuszybowe, jednak decydując się na wybór nowych okien najważniejsze jest spojrzenie przyszłościowe. Wysokiej jakości okna trzyszybowe generują oszczędności oraz zapewniają komfort użytkowania przez długie lata.
MT Okna - Tanie okna PCV

MT Okna
54-425 Wrocław, ul. Traktatowa 1
Biuro czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Przed wizytą w biurze prosimy o umówienie spotkania. Więcej informacji na stronie kontakt

© 2024 MT Okna Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia